Сьогодні не просто так вважаються ефективним та доволі популярним рішенням для роботи в офісі або домашньому робочому кабінету столи з регулюванням висоти. Вони допомагають підтримувати здоров’я та запобігати погіршенню самопочуття. Що у тому числі позитивно впливає на загальну продуктивність, особливо під час тривалого робочого дня за комп’ютером або документацією.

Головне – правильно здійснити усі налаштування. Відрегулювавши конструкцію для вашого максимального комфорту. Давайте детальніше розглянемо, як налаштувати стіл з регулюванням висоти і як часто потрібно змінювати положення під час роботи, аби профілактувати дискомфорт та біль у м’язах?

Як відрегулювати правильну висоту стола для сидячої роботи

У більшості випадків ми звикли працювати з документацією або за комп’ютером саме у сидячому положенні. І деякі офісні столи не мають функції регулювання, що робить їх менш універсальними. Оскільки такі моделі потрібно ретельно підбирати під зріст конкретної людини.

Саме тому варто купити стіл з регулюванням висоти, який дозволяє змінювати робоче положення і працювати то стоячи, то сидячи. Його можна відрегулювати у тому числі для того, аби зручно перебувати за столом в кріслі. Головне дотримуватись кількох простих правил:

  1. Ваші руки повинні повністю розташовуватися на робочій поверхні стільниці або клавіатурі. Без підйому в плечах та сильного напруження м’язів.
  2. Руки мають знаходитися на столі так, щоб лікті утворювали кут 90°.

Вибір висоти стола для сидячого положення проводиться з крісла, на якому вже правильно налаштована потрібна висота. Переконайтеся, що ваші стопи повністю знаходяться на підлозі. Змінюйте висоту стола до тих пір, поки лікті не опиняться на рівні стільниці.

Як підібрати висоту стола для роботи стоячи

Стіл з регулюванням висоти дозволяє протягом одного робочого дня виконувати всі свої завдання то сидячи, то стоячи. Це дозволяє помітно покращити кровообіг, зменшити втому і, як наслідок – помітно підвищити продуктивність працівників. І у випадку, коли ви бажаєте перейти з сидячого положення на стояче, також потрібно здійснити попереднє налаштування конструкції.

Для цього встаньте з крісла і відрегулюйте стіл. Аби його висота дозволила розмістити руки повністю на стільниці з розслабленими плечами і ліктями, що утворюють кут 90°.

В електронних моделях можна обрати функцію запам’ятовування. Тобто, один раз налаштувавши потрібні вам параметри, ви зможете легко перемикатися між ними, не проводячи постійне регулювання столу.

Як часто потрібно змінювати положення тіла під час роботи

Тут усе доволі просто – загальне правило та проведені дослідження стверджують, що в ідеалі потрібно дотримуватись правила 20-8-2. Тобто 20 хвилин працювати сидячи, 8 хвилин – стоячи. І протягом наступних 2-х хвилин робити невелику розминку. Однак також важливо, звісно, дослухатися до свого тіла. І своєчасно реагувати на виникнення дискомфорту.